FAQ

Що таке батарейка?
Батарейка – це невеликий пристрій, часто циліндричної форми, який використовується для постачання електроенергії різних пристроїв, дитячих іграшок, медичних приладів і т.п.

Які бувають види батарейок, основні відмінності?
Види батарейок, втім, як їх розміри та форми, можуть бути різними, що часом спантеличує покупця, у прийнятті остаточного рішення. Що ж вибрати?

Отже, батарейки бувають наступних видів:

Сольові (сухі).
Це не тільки найпоширеніший вид батарейок, але й найдешевший через свою низьку ємність. Сольові батарейки також неефективні в роботі з великими навантаженнями і при низькому температурному режимі.

Алкалінові (лужні).
Даний вид батарей широко випускається, за середньою ціною. На відміну від сольових, алкалінові батареї якісніше справляються з великими навантаженнями, виконують свою роботу за низького температурного режиму, а також мають більший термін зберігання та мінімізовану можливість витоку речовин. Містять справжню луг із використанням двоокису марганцю. Крім цього алкалінові батарейки мають криву розряду, що спадає.

Ртутні.
Даний вид батарей на сьогоднішній день втратив свою затребуваність, адже вони відрізняються від інших міні-акумуляторів, не тільки своєю високою ціною, а й підвищеною небезпекою, оскільки всім відомо, що ртуть негативно і згубно впливає на життя і здоров’я людей.

Срібні.
Крім високої ціни, інших недоліків немає. Відрізняються енергоефективністю та великою ємністю, чудово працюють при різних температурних режимах, мають тривалий термін експлуатації.

Літієві.
Цей вид батарейок можна віднести до інноваційних винаходів 20-го століття, тому що на ринку літієві заряди з’явилися зовсім недавно. Зі всіх зарядних представників літієві батареї мають найбільшу ємність, відрізняються великим терміном зберігання, компактністю, надійністю, справною роботою в будь-яких кліматичних умовах. Крім цього, мають найвищу напругу на одиницю – 3V.

Принцип роботи батареї
Незалежно від того, які бувають види батарейок, всі вони базуються на тому самому принципі роботи. Кожна батарея складається з:

Позитивного полюса (анода);
Негативного полюса (катода);
Електроліту (сухого або рідкого).
Ці основні компоненти визначають основний склад батарейки.

Завдяки даним складовим відбуваються такі дії: електричний струм з анода (позитивного заряду) надходить на катод (негативний) заряд. Електроліт виступає в ролі специфічного середовища для пересування іонів.

Згодом, аноди в процесі роботи починають утворити деякі хімічні речовини, що приводять батарейки в непридатність, вони починають окислюватися і руйнуватися.

Чи можна заряджати батареї?
Все має термін придатності, і батареї, також не виняток. Однак є і тут приємні моменти, іноді батарейку, яка вичерпала свій експлуатаційний термін, можна повернути в робочий лад, ненадовго, звичайно, але можна.

Якщо ви подумали про плоскогубців – одразу викиньте цю ідею, це не те, що вам потрібно.

Для звичайних батарейок не менш протипоказана і електрична підзарядка, проте якщо дуже хочеться – значить можна, але не більше 1 разу та тривалістю 15 хвилин.

Справа в тому, що «анатомія» звичайних батарейок не розрахована зворотну реакцію проведення електричного струму. Тому, якщо ви все-таки зважитеся на подібний експеримент, потрібно бути особливо пильним і не допускати перегріву батарейки, в іншому випадку луг почне нагріватися, закипати і може нести вибухову небезпеку.

Періодичній підзарядці підлягають лише акумулятори, які містять рідкий свинцево-кислотний або гелевий електроліт.

Чи потрібно виймати акумулятори після підзарядки?
Фахівці рекомендують негайно виймати акумулятор після заряджання, особливо якщо дана батарея не має автоматичного відключення, оскільки в іншому випадку акумулятори вийдуть з ладу.

Чи впливають правила зберігання батарейок?
Хтось уміло помітив, що правила існують для того, щоб їх порушувати, проте це ніяк не ставитиметься до правил зберігання батарейок. Адже саме правильне збереження, продовжить батарейкам термін експлуатації та якість роботи.

Тому:

Не варто купувати батареї про запас, оскільки через кілька місяців бездіяльності, батарея втратить свою потужність на 10-30%.
З цієї причини не варто купувати батарейки на відкритих прилавках.
Якщо ви вже придбали батарейки «про запас», намагайтеся зберігати їх спочатку, як купували. Це допоможе уникнути негативного впливу навколишнього середовища та не позначиться на енергоефективності зарядного пристрою.
Ідеальна температура для зберігання батарей – +15°С.
Якщо ви рідко використовуєте будь-який пристрій, що працює на батарейках, обов’язково виймайте з нього джерела живлення, оскільки з батарейок, що розрядилися, може витікати електроліт (особливо це стосується сольових одноразових батарейок).

Не варто зберігати застарілі та нові батарейки разом, адже тут також є ризик перетікання електроліту.

Дотримуючись цих простих правил зберігання, ви легко продовжите термін придатності батарейок.

Чи потрібно утилізувати батареї?

Насправді це досить серйозне питання, оскільки більшість споживачів не надають йому особливого значення і дуже дарма. Батарейки залишаються безпечними до тих пір, коли вони в робочому стані, проте після того, як їхній термін придатності закінчиться, і вони почнуть окислюватися – починають нести пряму небезпеку як здоров’ю людини, так і навколишньому середовищу.

Тому батарейки, що вийшли з ладу, необхідно правильно утилізувати, а саме здавати в пункти прийому!